POTRZEBUJESZ NAGŁEJ POMOCY? ZADZWOŃ: 999 lub 112

Ćwiczenia służb o kryptonimie ,,Katastrofa”.

21.10.2022

19 października 2022 r. na terenie Lotniska Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu odbyły się ćwiczenia zgrywające służb o kryptonimie ,,Katastrofa”, w których udział wzięli reprezentanci Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności współdziałania służb odpowiedzialnych za działania ratownicze podczas sytuacji kryzysowych.

 

 

Scenariusz ćwiczeń zakładał katastrofę samolotu podczas podchodzenia do lądowania, statek powietrzny uległ wypadkowi po zderzeniu z płytą lotniska.

 

 

 

Nasi ratownicy przekazywali swoją wiedzę strażakom i policjantom oraz wymieniali się doświadczeniami w niesieniu pomocy potrzebującym.

 

 

 

W ćwiczeniach, których organizatorem był Aeroklub Lubelski w Radawcu, udział wzięły jednostki ochotniczych straży pożarnych, Państwowego Ratownictwa Medycznego, a także policjanci ze Sztabu Policji KMP w Lublinie oraz komisariatu Policji w Bełżycach.

 

 

 

Dzięki tym ćwiczeniom nasz zespół ratownictwa medycznego miał kolejną okazję do przećwiczenia koordynacji medycznych działań ratunkowych przy współpracy z innymi służbami, co stanowić będzie cenny materiał szkoleniowy.

 

 

 

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do wzięcia udziału w ćwiczeniach oraz liczymy na współpracę w przyszłości, która bez wątpienia przyczyni się do jeszcze lepszego zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Lublina i okolic.

 

 

 

 

 

 

 

Wstecz
Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Lublinie

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Lublinie

20-043 Lublin, ul. Spadochroniarzy 8

Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku

VI Wydział Gospodarczy – Krajowy Rejestr Sądowy

Nr KRS 0000005890

REGON: 431018621

NIP: 712-241-34-74

Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Kliknij tutaj»
Przewiń